ایران مهارت

طرح ایران مهارت چیست؟!

ایران مهارت یک طرح ملی است که به تصویب و تفاهم مشترک بین سازمان فنی و حرفه ای و وزات آموزش و پرورش رسیده است. هدف اولیه از اجرای این طرح، برگزاری دوره های کوتاه مدت مهارت آموزی برای دانش آموزان متوسطه اول در دبیرستان ها و به کمک آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای می باشد.

باید متذکر شده که هدف کلی از اجرای ایران مهارت، ایجاد روحیه کارآفرینی در بین دانش آموزان و شکوفایی استعدادها می باشد.

بخشنامه طرح ایران مهارت

معاون آموزش متوسطه طی مصاحبه ای در خصوص توجه به اجرای طرح “ایران مهارت” در مدارس عنوان کرد:

“بخشنامه ایران مهارت آماده شده و به اکثر استان‌ها ارسال شده است، همچنین دستورالعمل طرح ایران مهارت هم در حال ارسال است”

وی ادامه داد:

“جمعیت هدف این طرح، دوره اول متوسطه بوده و با توجه به پودمان‌ های کار و فناوری و نیاز دانش آموزان، برخی مهارت‌ ها کاربردی بصورت کوتاه مدت به دانش آموزان آموزش داده خواهد شد”

مشاهده بخشنامه طرح ایران مهارت

مجریان طرح ایران مهارت

مجریان طرح ایران مهارت آموزشگاه های فنی و حرفه ای و مدارس دوره متوسطه اول به صورت مشترک می باشند.

آموزشگاه کامپیوتر و حسابداری آریا تهران مفتخر است تا به عنوان معتبرترین آموزشگاه فنی و حرفه ای در غرب تهران، با مدارس در برگزاری سرفصل های ایران مهارت و دوره هایی نظیر، ICDL، فتوشاپ، طراحی وب سایت و…همکاری نماید.

رشته های طرح ایران مهارت چیست؟!

حدود ۵۰۰ رشته فنی زیر مجموعه طرح ایران مهارت می باشد که دانش آموزان بر اساس نیاز و علاقه مندی خود می بایست یک یا چند مهارت را برگزیده و در طول مدت تحصیل خود در مقطع متوسطه اول در زمان ۴ تا ۴۰ ساعت آن مهارت ها را بیاموزند.

همانطور که گفته شد ایران مهارت طرح مشترک بین وزارت آموزش و پروش و سازمان فنی حرفه ای می باشد که طی آن دانش آموزان با هدف فراگیری مهارت های فنی با مشارکت سازمان فنی حرفه ای و آموزشگاه های آزاد زیر مجموعه این سازمان پوشش داده می شود.

در فایل زیر می تواند کل رشته های موجود در طرح ایران مهارت را مشاهده نمایید.

مشاهده رشته های ایران مهارت

رشته های ایران مهارت زیر مجموعه آموزشگاه سفیر دانش

آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای آریا تهران با مجوز تمام مهارت های زیر مجموعه رشته های فناوری اطلاعات، امور مالی و بازرگانی، الکترونیک و گردشگری در راستای همکاری با دبیرستان های متوسطه اول استان آذربایجان غربی تمام رشته های زیر را برگزار می کند.

مشاهده تصاویر دوره های برگزار شده درگالری عکس

دوره های اجراشده ایران مهارت سال 98-97

  iranmaharatdoreha